Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zakończył się kurs samoobrony dla kobiet w Piaskach

Utworzono dnia 22.08.2020

Zakończył się kurs podstaw samoobrony prowadzony przez Gminny Ośrodek Kultury  w Piaskach od stycznia br. Były to bezpłatne zajęcia samoobrony dla kobiet i dziewcząt od 14 roku życia.

Kurs został zorganizowany  w odpowiedzi na zapytania pań z Gminy Piaski. Celem kursu było wyczulenie i przygotowanie kobiet na sytuacje zagrożenia bezpieczeństwa. Prowadzone przez trenera - wolontariusza zajęcia pomogły uczestniczkom zajęć z jednej strony opanować strach, a z drugiej strony poznać i przyswoić sobie odpowiednie reakcje podczas napadu. Jak podkreślają uczestniczki: - „Zajęcia te pozwoliły nabrać pewności siebie i nabyć pewnych nawyków zachowania się w sytuacjach trudnych. Okazało się, że nauka zachowań obronnych nie jest taka trudna. Ważna jest jednak systematyczność, bo jak podkreślał prowadzący: „Trening czyni mistrza”.

Kursy samoobrony dla kobiet zyskują coraz większą popularność. Coraz więcej kobiet decyduje się zainwestować w siebie. Wiedza o tym, co należy zrobić w niebezpiecznych sytuacjach sprawia, że kobiety czują się pewniej i niezależnie. Szkolenie uczyło też w zachowaniu opanowania w chwili zagrożenia: - „Dowiedziałyśmy się, co pomaga opanować strach i panikę, a także jak podejmować odpowiednich do sytuacji działania. Wiemy też, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i, co ważne, jak nie przekraczać granic obrony koniecznej” - 

Zajęcia prowadził trener Polskiego Związku Karate i instruktor samoobrony: Mirosław Sobkowiak (4. dan): - „Dziękuję Wszystkim Uczestniczkom za udział w zajęciach! Zapraszam Wszystkie zainteresowane Panie na zajęcia z samoobrony TKKF „TĘCZA”, które odbywają się w soboty o godz. 17.00 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu. Początek 12 września 2020 r. Zajęcia prowadzą trenerzy klubu karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu, na czele z Waldemarem Szwedkiem.” 

Niektóre uczestniczki kursu w Piaskach już deklarują: -„Na pewno się tam pojawimy. Warto być aktywną!”