Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Sukcesy na RAION CUP

Utworzono dnia 08.10.2023

W regionalnym turnieju II RAION CUP karate w Kostrzynie (7 października 2023 r.) reprezentanci TKKF „TĘCZA” spisali się znakomicie, stając pięć razy na podium i zdobywając 3 złote medale i dwa srebrne.

W turnieju  wystartowało ponad stu zawodników do lat 17. Drużyna „TĘCZY” liczyła 7 zawodników.

Sensei Mieczysław Polewski, kierownik młodej ekipy TKKF „TĘCZA”, podkreśla, że – „startujący w zawodach, mimo młodego wieku, prezentowali kata z kategorii mistrzowskich. Mimo to zawodnicy „TĘCZY”, nawiązali równorzędną walkę. Przebieg konkurencji w poszczególnych kategoriach przyniósł wiele sportowych emocji. Młodzi zawodnicy z Gostynia pokazali klasę i meldowali się na podium.”

Sensei Marcin Danek – opiekun drużyny dodaje: - „Dla kilku zawodników „TĘCZY” to był start w życiu. I zameldowali się na podium lub tuż za nim, pokonując doświadczonych w startach rywali.”

Wyniki gostyńskich karateków:  

a) złote medale:

- 1. miejsce: Piotr FELEDZIAK - w konkurencji kata juniorów;

- 1. miejsce: Kira DATSIUK – w kata indywidualnym dziewcząt (rocznik 2015);

- 1. miejsce: Liliana MARCINKOWSKA – w kata indywidualnym dziewcząt (rocznik 2014);

b) srebrne medale:

- 2. miejsce: Laura DANIELCZYK  - w kata indywidualnym dziewcząt (rocznik 2012);

- 2. miejsce: TKKF TĘCZA GOSTYŃ (Laura DANIELCZYK, Liliana MARCINKOWSKA, Martyna MATUSZAK) - w kata drużynowym dziewcząt.

W swoim pierwszym starcie na zawodach karate dobrze zaprezentowała się Martyna Matuszak, która zajęła 4. miejsce w kata indywidualnym dziewcząt oraz dostała słowa uznania za swój start od sędziów. Wystartowała też w kata drużynowym i zdobyła medal!

Waldemar Szwedek - Prezes TKKF „TĘCZA” dodaje: - „Cieszy wynik uzyskany w Kostrzynie. To efekt dwóch zgrupowań sportowych: letniego w Brzedni i w Krainie Orła w Starym Gostyniu (wrzesień). Gratulacje dla reprezentantów „TĘCZY” i trenerów.

                             

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 6 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewskiemu (5. Dan), Mirosław Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan)