Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

STYCZNIOWY STAŻ SWO

Utworzono dnia 19.02.2022

15 stycznia 2022 r. odbył się odbył się pierwszy w tym roku całodniowy staż trenerski i mistrzowski  Shotokan World Organization. Na staż do poznańskiego dojo przyjechali trenerzy i instruktorzy karate. Zajęcia prowadził shihan Robert Sworek (8. Dan).

               Staż poświęcony praktykowaniu na treningu i w walce realnej kata Nijushiho. Nazwa kata oznacza: „dwadzieścia cztery kroki”. Jest to kata z grupy dla mistrzów i zawodników zaawansowanych. Instruktorzy Shotokan Word Organisation przećwiczyli praktycznie metody i sposoby nauki kata Nijushiho, zwracając przy tym uwagę na ważne technicznie szczegóły tego kata, ich prawidłowe zrozumienie oraz wykorzystywanie w realnej samoobronie.  

Mirosław Sobkowiak (5. Dan) z TKKF „TĘCZA” dodaje: - „To kata uczy poruszać się i bronić przed atakami kilku przeciwników z różnych kierunków i wymaga pełnej koordynacji ruchów oraz dużej koncentracji. Uczy m.in. kombinacji obejmujących blokady ramion, obfituje w ataki oburęczne, duszenia i uderzenia łokciami, które są często używane do walki w bliskim dystansie. Pozwala na praktykowanie sytuacji, w których karateka musi bronić się na małej przestrzeni, szybko zmieniając kierunki obrony przed napastnikami”.

Mieczysław Polewski (5. Dan) z TKKF „TĘCZA” podkreśla: - „W pewnych fazach tego kata techniki są bardzo szybkie, w innych występują powolne ruchy, aby uspokoić tempo kata i utrzymać płynność kata. To doskonałe kata do tworzenia timingu i rytmu.”.

Cały trening poświęcono bunkai tego kata, czyli praktycznemu wykorzystaniu elementów i kombinacji Nijushiho w walce realnej. Shihan R. Sworek zwracał szczególną uwagę na realność i skuteczność trenowanych kombinacji.

               Staż zakończyły egzaminy na stopnie mistrzowskie DAN. M.in. stopień 5. Dan uzyskał trener TKKF „TĘCZA” Mieczysław Polewski. Gratulujemy! Komisja egzaminacyjna bardzo chwaliła senseia Mieczysława za zaprezentowany na egzaminie wyjątkowy poziom, wiedzę i umiejętności. Doceniła też jego sukcesy sportowe, na czele z tytułem mistrza świata. Sensei Mietek wspomniał o prowadzącym go Waldemarze Szwedku. Komisja podziękowała też shihanowi Waldemar Szwedek za wieloletnie prowadzenie senseia Mieczysława.

Klub karate TKKF „TĘCZA” Gostyń reprezentowali na grudniowym stażu: Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław Sobkowiak (5. Dan), Małgorzata Glapiak (3. Dan) i Marcin Danek (3. Dan). – „Staż był bardzo przydatny również pod kątem wykorzystania ciekawych metod treningowych” – podkreślali trenerzy z gostyńskiej „TĘCZY”.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Powiat Gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław  Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan).

 

@tkkftecza