Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Obóz karate w Brzedni

Utworzono dnia 16.08.2020

Karatecy z klubu Ogniska Statutowego TKKF „Tęcza” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej trenowali na obozie w Ośrodku Szkolenia Sportowego w Brzedni. Uczestniczyli codziennie w 3 treningach, obejmujących zajęcia gibkościowo – koordynacyjne oraz specjalistyczne: kihon (ćwiczenia technik i ich kombinacji) i kata (układy walk z kilkoma przeciwnikami) oraz kumite (walka sportowa).  Uczyli się też elementów samoobrony, w tym obrony przed straszeniem pistoletem czy atakiem nożem. Pogoda sprawiła, że karatecy zmagali się nie tylko ze swoimi słabościami, ale też z upałem. Nie poddawali się i codziennie poprawiali swoje umiejętności. To ważne, gdyż jedną z podstawowych zasad karate, czyli sztuki samoobrony, jest ciągłe samodoskonalenie.

Zajęcia prowadzili: shihan Waldemar Szwedek (8. dan) i zaproszony na obóz jako gość shihan Robert Sworek (8. dan) – prezes Shotokan Word Organisation. Wspierali ich trenerzy „TĘCZY”: Mieczysław Polewski (4. dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan) oraz Małgorzata Glapiak (2. Dan) i Maciej Piotrowski (2. Dan).  Organizatorzy zapewnili też opiekę ratownika wodnego i ratownika medycznego.

               Program treningowy, przygotowany przez W. Szwedka przy wsparciu R. Sworka, obejmował naukę i doskonalenie postaw, bloków, ciosów, kopnięć, uderzeń, uników, a dla bardziej zaawansowanych również dźwigni, rzutów, unieruchomień, podcięć oraz ataków na punkty witalne. Cykl treningowy pozwolił też na powtórzenie umiejętności tym młodym karatekom, którzy w trakcie obozu zdecydowali się na zweryfikowanie swoich umiejętności i przystąpili do egzaminu na stopnie uczniowskie karate. Po tym egzaminie w klubie karate TKKF „TĘCZA” przybyły m.in. kolejne brązowe, niebieskie, zielone, pomarańczowe, żółte i białe pasy.

Mimo napiętego cyklu treningowego na obozie młodzi adepci stylu karate-do shotokan korzystali też z różnych atrakcji lata oraz z zajęć rekreacyjnych. Były to codzienne kąpiele w jeziorze oraz gry zespołowe czy przejażdżka łodzią motorową.

               Trzeba podkreślić, że obóz odbył się dzięki rodzicom młodych adeptów karate, którzy przyjechali do Brzedni i sprawowali opiekę nad najmłodszymi. Waldemar Szwedek podkreśla: - „Wszystkim uczestnikom obozu karate należą się słowa uznania za wytrwałość, walkę z własnymi słabościami oraz odwagę zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Warto też podkreślić, że kadra obozu (trenerzy i ratownik) pracowała jako wolontariusze, dzięki czemu koszt pobytu dla uczestników nie był wysoki.”

Podziękowania za pomoc w organizacji obozu należą się też Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.


Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują: Gmina Gostyń, Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat  oraz ich rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Szczegółowe informacje: tel. 601 071 491 lub 601 071 487