Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Marcowy staż Shotokan World Organization

Utworzono dnia 06.03.2022

5 marca 2022 r. odbył się odbył się kolejny całodniowy staż trenerski i mistrzowski  Shotokan World Organization. Na staż do poznańskiego dojo przyjechali trenerzy i instruktorzy z wielu rejonów Polski. Zajęcia prowadził shihan Robert Sworek (8. Dan). Wspierał go shihan Waldemar Szwedek (8. Dan).

               Staż w pierwszej części poświęcony był doskonaleniu podstawowych technik kumite sportowego (walki sportowej) oraz metodyce treningu tych technik, pozwalającej również na skuteczne wykorzystywanie podstawowych technik kumite sportowego w walce realnej. Omawiano i ćwiczono szczegóły podnoszące skuteczność technik, np. uraken, gyaku zuki czy mawashi geri. Doskonalono metody treningu kombinacji na które składają się te techniki. Zwracano uwagę na pozycje w walce i poruszanie się dostosowane do długiego, krótkiego dystansu lub walki w zwarciu.

Druga popołudniowa część stażu przeznaczona była na powtórzenie bunkai (realnych interpretacji) kata z grupy Heian. Kata to najstarsza forma treningu, przekazująca, w zależności od poziomu zaawansowania wiedzę o technikach i unikalnym zastosowaniu. Trenując bunkai poszczególnych kata z partnerem, testuje się  i doskonali swoje umiejętności w realnej walce. Zwracano też uwagę na trenowanie w  każdej kombinacji w kata Ikken Hisatsu. Shihan R. Sworek zwracał szczególną uwagę na realność i skuteczność trenowanych kombinacji.

Klub karate TKKF „TĘCZA” Gostyń reprezentowali na grudniowym stażu: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław Sobkowiak (5. Dan), Marcin Danek (3. Dan) i Leszek Jakubiak (1. Kyu). – „Staż był bardzo przydatny również pod kątem wykorzystania ciekawych metod treningowych” – podkreślali trenerzy z gostyńskiej „TĘCZY”.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Powiat Gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław  Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan).

 

@tkkftecza