Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Majowy STAŻ SWO z udziałem TĘCZY

Utworzono dnia 06.06.2021

29 maja 2021 r. odbył się odbył się czwarty w tym roku całodniowy staż trenerski i mistrzowski  Shotokan Word Organisation. Na staż do poznańskiego dojo licznie przyjechali trenerzy i instruktorzy z wielu krajowych klubów karate. Zajęcia prowadził sensei Robert Sworek (8. Dan).

               Staż w pierwszej części był poświęcony doskonaleniu i praktycznemu wykorzystaniu kombinacji, przyjętych w SWO jako kombinacje kihon na I Dan. Ćwiczono ich praktyczne wykorzystanie w walce realnej oraz sportowej.

               Druga popołudniowa część stażu przeznaczona było na bunkai kata Heian Ōyō. Doskonalono praktyczne wykorzystanie technik i kombinacji z tego kata do samoobrony i realnej walki. Wskazywano na praktykę łączenia bloków z uderzeniami, kopnięciami dźwigniami i podcięciami.

Klub karate TKKF „TĘCZA” Gostyń reprezentowali na majowym stażu: Mieczysław Polewski, Mirosław Sobkowiak, Marcin Danek i Agnieszka Leciej. – „Staż bardzo przydatny również pod kątem  wykorzystania ciekawych metod treningowych” – podkreślali trenerzy z gostyńskiej „TĘCZY”.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Powiat Gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław  Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

@tkkftecza