Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Grudniowy staż Shotokan World Organization

Utworzono dnia 01.01.2022

11 grudnia 2021 r. odbył się odbył się kolejny w tym roku całodniowy staż trenerski i mistrzowski  Shotokan World Organization. Na staż do poznańskiego dojo licznie przyjechali trenerzy i instruktorzy z wielu klubów karate. Zajęcia prowadził shihan Robert Sworek (8. Dan) oraz shihan Waldemar Szwedek (8. Dan).

               Staż w pierwszej części był poświęcony doskonaleniu i praktycznemu wykorzystaniu kombinacji w kihonie i w kumite, przyjętych w SWO jako kombinacje do egzaminu na stopnie mistrzowskie. Ćwiczono ich praktyczne wykorzystanie w walce realnej oraz sportowej. Shihan R. Sworek zwracał szczególną uwagę na realność i skuteczność trenowanych kombinacji.

               Druga popołudniowa część stażu przeznaczona była na trening kata Wankan. Mimo swojej zwięzłości jest to zaawansowane kata, łączące kombinacje obronne i kontrataki.

Staż zakończyły egzaminy na stopnie mistrzowskie DAN. M.in. stopień 5. Dan uzyskał trener TKKF „TĘCZA” Mirosław Sobkowiak. Gratulujemy!

Klub karate TKKF „TĘCZA” Gostyń reprezentowali na grudniowym stażu: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mirosław Sobkowiak (5. Dan) i Leszek Jakubowski (2. Kyu). – „Staż był bardzo przydatny również pod kątem wykorzystania ciekawych metod treningowych” – podkreślali trenerzy z gostyńskiej „TĘCZY”.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Powiat Gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław  Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan).

 

@tkkftecza