Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

EGZAMINY KARATE

Utworzono dnia 19.02.2022

Rok 2022 w gostyńskim klubie karate TKKF "TĘCZA" rozpoczął się pracowicie. Zaplanowano egzaminy. A po miesięcznym przygotowaniu treningowym pod tym kątem, egzaminy zostały one przeprowadzone w dojo TKKF „TĘCZA” (sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu) dla grupy początkujących i średniozaawansowanych karateków. Zdający musieli wykazać się znajomością podstawowych pozycji, bloków i ataków oraz ich prawidłowym wykonaniem (kihon). Następnie demonstrowali ich praktyczne zastosowanie w walce z przeciwnikiem (kihon kumite oraz kumite). Trzecią częścią egzaminu były wykonania kata, czyli układów technik obronnych i kontrataków przygotowujących do walki z kilkoma przeciwnikami.

Komisja egzaminacyjna w składzie: główny egzaminator shihan Waldemar Szwedek (8. Dan)  oraz sensei Mieczysław Polewski (5. Dan), sensei Mirosław Sobkowiak (5. Dan) i sensei Marcin Danek (3. Dan) sprawdzała też przygotowanie sprawnościowe, kondycyjne, siłowe i odpornościowe młodych adeptów karate.

Zdający poradzili sobie z wymaganiami egzaminu oraz surowymi ocenami egzaminatorów i uzyskali kolejne stopnie wtajemniczenia  (od 9 do 1 KYU, czyli od białego do brązowego pasa) w sztuce walki, jaką jest karate. Poziom osiągnięty w nauce karate oznaczany jest kolorem pasa i odzwierciedla nabyte umiejętności. Pas ukazuje też, ile jeszcze karateka musi się nauczyć. Pas symbolizuje nieustającą pracę w codziennym treningu i poziom rozwoju w sztuce karate. Każdy kolejny pas stanowi następne wyzwanie na drodze do samodoskonalenia się, która nie ma końca.

Podsumowując egzamin, shihan Szwedek pogratulował tym, którzy przeszli go pozytywnie i pochwalił zdających za systematyczną pracę na treningach mimo trudności związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego i przerwami w treningach, związanymi z izolacjami i kwaranatannami. Przekazał też uwagi poszczególnym młodym karatekom o elementach wymagających poprawy.  Życzył wszystkim zdającym powodzenia oraz wytrwałości w podążaniu  drogą karate.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Powiat Gostyński, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław  Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan).