Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

EGZAMINAMI rozpoczęli kolejny rok treningów

Utworzono dnia 14.02.2021

Rok 2021 w gostyńskim klubie karate TKKF "TĘCZA" rozpoczęły egzaminy dla najmłodszych karateków. Po ponad miesięcznym przygotowaniu treningowym pod ich kątem, egzaminy zostały one przeprowadzone w dojo TKKF „TĘCZA” (sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu) dla grupy początkujących i średniozaawansowanych karateków. Zdający musieli wykazać się znajomością podstawowych pozycji, bloków i ataków oraz ich prawidłowym wykonaniem (kihon). Następnie demonstrowali ich praktyczne zastosowanie w walce z przeciwnikiem (kihon kumite oraz kumite). Trzecią częścią egzaminu były wykonania kata, czyli układów technik obronnych i kontrataków przygotowujących do walki z kilkoma przeciwnikami.

 

Komisja egzaminacyjna w składzie: główny egzaminator shihan Waldemar Szwedek (8. Dan)  oraz sensei Mieczysław Polewski (4. Dan), sensei Marcin Danek (2. Dan) sprawdzała też przygotowanie sprawnościowe, kondycyjne, siłowe i odpornościowe młodych adeptów karate.

 

Zdający poradzili sobie z wymaganiami egzaminu oraz surowymi ocenami egzaminatorów i uzyskali kolejne stopnie wtajemniczenia  (od 9 do 5 KYU, czyli od białego do niebieskiego pasa) w sztuce walki, jaką jest karate. Poziom osiągnięty w nauce karate oznaczany jest kolorem pasa i odzwierciedla nabyte umiejętności. Pas ukazuje też, ile jeszcze karateka musi się nauczyć. Pas symbolizuje nieustającą pracę w codziennym treningu i rozwój jednostki w sztuce karate. Każdy kolejny pas stanowi następne wyzwanie na drodze do samodoskonalenia się, która nie ma końca.

 

Podsumowując egzamin, shihan Szwedek pogratulował tym, którzy przeszli go pozytywnie i pochwalił zdających za systematyczną pracę na treningach mimo trudności związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Przekazał też uwagi poszczególnym młodym karatekom o elementach wymagających poprawy.  Życzył wszystkim zdającym powodzenia oraz wytrwałości w podążaniu  drogą karate.

Dodatkowo karatecy „TĘCZY” zebrali w czasie pierwszych treningów w lutym 460 zł na wsparcie zakupów specjalistycznego sprzętu medycznego dla larygologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują: Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice; czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 oraz rodzice, młodzież od lat 12 i dorośli.