Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Doskonalili się z #SWO

Utworzono dnia 28.02.2021

SZTUKA SAMOOBRONY ZAWIERA SIĘ W KATA – maksyma mistrza Keinosuke ENOEDY (Japan Karate Association) znajduje pełne potwierdzenie w czasie comiesięcznych staży trenerskich dla czarnych pasów, organizowanych przez Shotokan World Organization #SWO. Prowadzi je shihan Robert Sworek (8. Dan).

W lutowym zjeździe (27.02.2021), odbywającym się w ramach cyklicznego Kursu Mistrzowskiego i Szkolenia Trenerskiego, wzięło udział 45 posiadaczy czarnych pasów i kandydatów na stopień mistrzowski z całej Polski. Całodzienny staż miał miejsce w Centrum Sportowym Halkownia w Poznaniu.

W głównej części spotkania shihan Sworek przedstawiał praktyczne zastosowanie w walce i interpretację Heian Godan.  To piąte i ostatnie kata z grupy Heian (Pinan). Uczy ono bloków, dźwigni trzymań i chwytów obezwładniających wobec atakujących z różnych kierunków napastników. Bunkai praktykowane w SWO pokazuje wielką przydatność tego kata w samoobronie. Dlatego warto uczestniczyć w szkoleniach SWO, bo pozwalają one poznać i praktykować skuteczne zarówno w walce realnej i samoobronie techniki i kombinacje.

W drugiej części zjazdu ćwiczono intensywnie kumite z zastosowaniem elementów bunkai kata Heian Godan.

Na lutowe szkolenie przybyło wielu znanych karateków z całego kraju. Trzeba podkreślić, że na kolejne staże przybywa coraz więcej ćwiczących. Klub karate TKKF „TĘCZA” w Gostyniu reprezentowało siedmiu karateków na czele z Waldemarem Szwedkiem (8. Dan), który wspierał R. Sworka w prowadzeniu zajęć.

Gostyński klub karate-do shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (4. Dan), Mirosław  Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan).

#TKKFTĘCZAGostyń