Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dobry start w Zduny Cup

Utworzono dnia 19.11.2023

Dobry kolejny występ odnotował klub karate TKKF „TĘCZA”. W XXI Turnieju w Zdunach młodzi zawodnicy TKKF Tęcza z Gostynia  wywalczyli 5 medali.

18 listopada w hali sportowej w Zdunach odbyła się kolejna impreza karate XXI Turniej Zduny Karate Cup 2023, zorganizowana przez Polską Unię Karate. Do Zdun zjechały niemalże wszystkie czołowe klubu z Wielkopolski i innych zakątków Polski, by mierzyć się w kilku konkurencjach o cenne medale.

Jak podkreśla kierownik ekipy sensei Mieczysław Polewski: - „W zawodach startowało 352 zawodników z 34 klubów. Jednak zawodnicy „TĘCZY” pokazali, że cały czas utrzymują się w ścisłej czołówce i zdobyli 5 medali. Wszystkim zwycięzcom i startującym na zawodach, gratuluję woli walki oraz zdobytych medali.”

Klub TKKF „TĘCZA” Gostyń reprezentowało 10 członków, którzy prowadzeni byli na zawodach przez Mieczysława Polewskiego, Marcina Danka i Amelię Ziółek. Reprezentanci „TĘCZY” zdobyli ogółem 5 medali:  1 złoty 1 srebrny i 3 brązowe.

Złoty medal wywalczył:

- Szymon Ratajczak w kata indywidualne Pierwszy Krok (10 lat i starsi).

 

Srebrny medal zdobyła:

- Kira Datsiuk w kata indywidualne Pierwszy Krok (8 lat).

 

Brązowe medal wywalczyli:

- Stanisław Konieczny w kata indywidualne chłopców „Pierwszy krok” (9 lat)

- Szymon Glapka, Martyna Matuszak, Szymon Ratajczak w kata drużynowe (10 lat i starsi)

- Kira Datsiuk, Stanisław Konieczny, Liliana Marcinkowska w kata drużynowe (9 lat i młodsi)

Podsumowując start w turnieju, Sensei Marcin Danek podkreśliła: -„Wyniki „TĘCZY” cieszą  tym bardziej, że zawody stały na wysokim poziomie. Reprezentacja  „TĘCZY”  poradziła sobie dobrze, zdobywając medale w najliczniej obsadzonych konkurencjach. Warto pochwalić też zawodników, którzy zajęli miejsca tuż za podium, są to:  Martyna Matuszak, Kacper Jakubiak, Zuzanna Chuda”.

 

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 6 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewski (5. Dan), Mirosław  Sobkowiak (5. Dan) i Marcin Danek (3. Dan)