Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

11 zawodników Tęczy z medalami na dragon Cup

Utworzono dnia 06.06.2021

W międzynarodowym XXVII Ogólnopolskim Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży DRAGON CUP 2021 w Środzie Wlkp. (22 maja 2021 r.) – pierwszych zawodach po długiej pandemicznej przerwie)  -11 młodych zawodników klubu karate TKKF „TĘCZA” stanęło na podium.

W turnieju wystartowało 460 zawodników z 34 drużyn, w tym z Niemiec, Słowacji i Czech. Drużyna „TĘCZY” liczyła 13 zawodników. Wywalczyli 1 srebrny i 4 brązowe medale, w tym 3 drużynowo.

Mieczysław Polewski, kierownik młodej ekipy TKKF „TĘCZA”, podkreśla, że – „poziom zawodów był bardzo wysoki. Startujący, mimo młodego wieku, prezentowali kata z kategorii mistrzowskich. Mimo to zawodnicy „TĘCZY”, prezentując kata uczniowskie, nawiązali równorzędną walkę. Przebieg konkurencji w poszczególnych kategoriach przyniósł wiele sportowych emocji. Młodzi zawodnicy z Gostynia pokazali klasę i meldowali się na podium lub tuż poza nim.”

Zawodnicy TKKF „TĘCZA” Gostyń zdobyli:

- 2 miejsce: Piotr FELEDZIAK, Tobiasz Michnowski i Leszek Jakubiak - w konkurencji kata drużynowe juniorów młodszych;

- 3 miejsce: Tobiasz MICHNOWSKI – w kata indywidualne młodzików;

- 3 miejsce: Leszek JAKUBIAK – w kata indywidualnym juniorów młodszych;

- 3 miejsce: Weronika JAKUSZEK, Wiktoria WOJTA i Marta JAKUBOWSKA – w kata drużynowe „1 krok” (9 lat i starsi) - ten medal szczególnie cieszy, bo to pierwszy start nowych adeptek karate i mimo bardzo licznej obsady w tej kategorii zakończony miejscem na podium;

- 3 miejsce: Zuzanna CHUDA, Julita FABIAN, Gabriela MATYLA - w kata drużynowe młodziczek;

Marcin Danek - trener ekipy „TĘCZY” dodaje: - „Pozostali zawodnicy TĘCZY spisali się też dobrze,  docierając aż do walk półfinałowych i zajmując miejsca tuż za podium. A Laurze DANELCZYK i Bartoszowi KURPISZOWI i Jakubowi KARBOWEMU  gratulujemy dobrych startów w licznie obsadzonych kategoriach, w których byli najmłodszymi zawodnikami. ”

4 miejsca zajęli:

- Wiktoria WOJTA – w kata indywidualne „1 krok” (9 lat i starsi);

- Weronika JAKUSZEK - w kata indywidualne „1 krok” (9 lat i starsi);

- Kacper JAKUBIAK – w kata indywidualne „1 krok” (8 lat);

- Zuzanna CHUDA – w kata indywidualne dziewcząt (10-11 lat);

- Gabriela MATYLA – w kata indywidualne młodziczek;

- Piotr FELEDZIAK – w kata indywidualne juniorów młodszych;

               Organizację zawodów wsparli, jako sędziowie techniczni, Daria Pietrzyk i Mirosław Sobkowiak.        

Gostyński klub karate shotokan TKKF „TĘCZA”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński oraz Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, zaprasza wszystkich chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu:

- dzieci od 7 do 12 lat  oraz rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;

- dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.

Zajęcia prowadzą trenerzy: Waldemar Szwedek (8. Dan), Mieczysław Polewskiemu (4. Dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (2. Dan)